Dny otevřených dveří  

PhDr. Zuzana Pecháčková, zástupkyně ředitele pro PV
„Hodnocení Dnů otevřených dveří“.Prodavači


Obchodníci


 Zedníci


Instalatéři


Zedníci


Truhláři


Kuchaři


Administrativa


Recepce a rauty

Naši žáci a učitelé odborné výchovy zajišťovali řadu rautů a recepcí:

 

Například při otevření koupaliště v Žamberku 1994, při 75. výročí firmy Rojek na zámku v Čstolovicích, ve firmách Transport Šmídl 1999, 2001, Appl 2000, Rels Nyklíček, Správa budov Žamberk, Ekola Libchavy a OEZ Letohrad. Dále v léčebně Albertinum, na vernisáži výstav akademického malíře Landy v MěÚ Žamberk, na semináři lékařů v Divišově divadle, na mezinárodní družbě měst v Panoramě, na velikonoční výstavě v Městském muzeu Žamberk, v Městské knihovně v Žamberku, na tenisovém turnaji Friatec apod.


1994 – Recepce – zámek Častolovice


1994 – Recepce – zámek Častolovice


1994 – Práce našich číšníků a servírek


1996 – Naši kuchaři

 

Vzácné návštěvy

  Servírky obsluhovaly
při otevírání nového penzionu v Žamberku
za účasti
paní Olgy Havlové
1994Obsluhovaly také
na MěÚ Žamberk
při návštěvě
prezidenta republiky
pana Václava Klause
2005


1994 – Penzion - Olga Havlová


2005 – MěÚ Žbk.-president Václav Klaus


1994 – Penzion - Olga Havlová


2005 – Hostitelky presidenta

Družby, partnerství, stáže a výměnné akce

Učitelé odborných předmětů:
Učební obor zedník - Ing. Jaroslav Hloch a Mgr. Miroslav Vohník,
Učební obor truhlář - Ing. Stanislav Cukor
Učební obor instal. - Mgr. Jaroslav Douda
Prozatím chybí text

Mgr. Ilona Martincová - naše učitelka francouzštiny
Výměnná poznávací stáž ve Francii:
„Ve dnech 29. září až 2. října 2003 se nám podařilo zrealizovat další fázi spolupráce s francouzskou střední školou Lycée Brise-lames ve městě Martigues u Marseille - poznávací stáž. Na studijní pobyt byly vybrány studentky Jana Makulová a Ludmila Tomanová, doprovod tvořily mistrová OV paní Hana Mlynářová a učitelka jazyků Mgr. Ilona Martincová. V pondělí 29. září 2003 jsme odcestovaly do Prahy na letiště a odtud přes italské Miláno odletěly do Marseille.

 

 
Ve škole Lycée Brise-lames nás uvítala ředitelka paní Ferré
a naši dobří známí, kolegové učitelé, pan Vincent Bezy a paní Odile Prieri


Po prohlídce moderní budovy jsme se jely ubytovat. 30. září, v úterý, pracovaly naše studentky společně s francouzskými studenty na praktickém vyučování. Zúčastnily jsme se přípravy několika francouzských jídel (salátů) a pomáhaly s výdejem stravy. Odpoledne jsme navštívily město Martigues a muzeum, věnované Felixi Ziemovi - známému provensálskému malíři. Zde s námi také francouzská televize TV France-Provence natočila krátké vystoupení. Pak jsme byly přijaty na radnici v Martigues. Večer jsme byly pozvány na večeři do útulné restaurace, kde jsme měly možnost ochutnat francouzské speciality. Ve středu, 1. října, jsme opět od 9 hod. do 14 hod. pracovaly společně s francouzskými studenty na praktickém vyučování. Tentokrát naše děvčata, společně s paní mistrovou, uvařila českou specialitu "knedlo, zelo, vepřo". Musím říci, že všem velmi chutnalo. Odpoledne jsme odcestovaly do 70 km vzdáleného města Aix-en-Provence. Prohlédly jsme si toto krásné starobylé město a byly pozvány do keramické dílny a obchůdku Santons Fouque, kde se ručně vyrábějí a prodávají figurky do provensálských betlémů. Figurky jsou různě velké od 0,5 cm až více než 1 m. Nejznámější je figurka starého muže Mistrala, který chrání celé pobřeží od ničivého větru - mistralu. Jedním z velkých zážitků byla návštěva velmi luxusního hotelu Villa Gallica v Aix-en-Provence. Večer nás čekaly nákupy dárků a večeře na rozloučenou u paní Odile Prieri. Ve čtvrtek 2. října dopoledne jsme odcestovaly na letiště v Marseille a odletěly stejnou trasou zpět do Prahy a odtud v noci do Žamberka. Závěrem bych chtěla říci, že stáž nám přinesla mnoho nových poznatků a zážitků. Seznámily jsme se se životem francouzských studentů a zjistily jsme, že se od našeho příliš neliší. Doufáme, že spolupráce s našimi francouzskými přáteli bude pokračovat i v budoucnu“.

Učební obor kuchař, číšník, servírka
Paní Eva Sklenářová, učitelka praktického vyučování oborů:
„Družby, stáže a výměnné akce“.


USA-2000-Sklenářová-Štěpánková


Senftenberg-2001-Černá-Pokorný